Nowy most na rzece Bug

01.03.2024

 

29 Lutego 2024 roku została podpisana umowa dotycząca budowy mostu na rzece Bug, który połączy Granne w powiecie siemiatyckim z miejscowością Krzemień Wieś w powiecie sokołowskim. Inwestycja na którą już dziś czeka wielu mieszkańców powstanie w ciągu najbliższych dwóch lat.

Projekt związany z budową mostu w Grannem, którego liderem jest Powiat Siemiatycki, ma ogromne znaczenie dla rozwoju regionu, a jego realizacja jest efektem współpracy aż sześciu samorządów: województwa podlaskiego i mazowieckiego, powiatów siemiatyckiego i sokołowskiego oraz gmin Perlejewo i Jabłonna Lacka. Jest to największa inwestycja drogowa w historii Powiatu Siemiatyckiego. W uroczystości uczestniczyli parlamentarzyści, samorządowcy, mieszkańcy gminy Perlejewo.

Dziś jest ten moment inwestycji, który najbardziej cieszy – po różnych procedurach administracyjnych wchodzi w fazę realizacji. W październiku 2025 roku spotkamy się na otwarciu nowego mostu na Bugu – mówił Starosta Marek Bobel. – Pomysł na tę inwestycję narodził się 4 lata temu, kiedy tworzony był rządowy fundusz dotyczący budowy dróg, którego jednym z komponentów był program “Mosty dla regionów”. To właśnie rząd Mateusza Morawieckiego zdecydował o wsparciu inwestycji kwotą ponad 120 milionów złotych. Budową mostu zajmie się spółka „Domost”, która ma bogate doświadczenie w realizacji przepraw mostowych.